Etikettarkiv: kroppsmedveten ridning

Logiska instruktörer

Vill du pröva logisk ridning för att se om det passar dig? Det finns fler instruktörer på olika ställen i vårt land som du kan vända dig till.

Huvudtränare:

Växjö, Lindah Nilsson, mail blog@lindah.se

Nivå 2** Instruktörer

Skåne/Småland, Susanna Davidsson070 – 6385046, mail susanna@mentalridning.se

Örnsköldsvik, Victoria Lindgren,
mail:  victoriaL_@outlook.com

Karlskoga, Kimberly Andersson,
mail: kimberly@pahast.se

Nivå 1* Instruktörer

Jönköping, Anna-Stina Duerden
Mail: stina.duerden@gmail.com

Västra Götaland, Kärra, Monica Petersson,
pastell99@gmail.com

Västra Götaland, Varekil, Marie Spolander
marie.jonny@hotmail.com

Dalarna, Färnäs, Therese Winqvist
therese.winqvist@hotmail.com

Helsingborg, Skåne, Sofia Bergqvist,
sofia@salmonic.com

Umeå, Leena Sunesson,
leenasunesson@gmail.com

Umeå, Linda Andersson,
pajasso76@hotmail.com

 

Vill du bli en Logisk Instruktör?

Vår nästa instruktörsutbildning beräknas starta i Oktober 2018
Instruktörsutbildning. Nedan ser du vad du behöver ha för kurser innan du påbörjar instruktörsutbildningen.

Instruktör  Nivå 1

Ridkurs grund, trav & bog
Mental Kurs
Arbete vid hand 1

Instruktör Nivå 2

Ridkurs Rakriktning & Bakbenskurs
Chakra Balansering
Arbete vid hand 2, 3 & 4

 

Instruktör Nivå 3

Ridkurs Samordna dina hjälper & Skola Din Hand
Horsemanship 1, 2 & 3
Arbete vid hand 5 & 6

Maila för mer information, blog@lindah.se

Please follow and like us:

Saknar hästarna…

Ibland saknar jag Sverige så det gör ont i hela mig.. Satt och bläddrade bland foto och filmer och hittade dessa två. Saknar mina duktiga ridelever.

Please follow and like us: